Krępkowice to miejscowość położona na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - 16 km na południe od Lęborka oraz 5 km na północny - zachód od Cewic. W XIX i XX w. wieś należała do hrabiów von Osten. W 1926 r. właściciele wznieśli w otulinie parku  Dwór Myśliwski. Jest on budynkiem ryglowym, oszalowanym, nakrytym wysokim dachem naczółkowym. W wiosce stoi też kościół p.w. św. Antoniego Padewskiego, zbudowany w 1890 r. w skromnym stylu neogotyckim. U granic wioski spoczywa krzyżacki kamień graniczny, zaś w pobliżu rośnie potężny dąb szypułkowy zwany Świętopełkowym. Do liczącego ok. 650 lat drzewa (najstarszego na Kaszubach) oraz do pobliskiego Jez. Brody wiedzie oznakowana ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.

Dworek myśliwski powstał jako miejsce dla myśliwych, którzy zapraszani byli przez ówczesnych właścicieli wsi na polowania. Jako, że tereny na których położony jest dworek obfitowały(w obecnych czasach również) w zwierzynę łowną, miejsce to było dosyć popularne. Istnieją przesłanki, że przyjeżdżał tu na polowania Herman Goering.             

Po II Wojnie budynek ten należał do Lasów Państwowych. Zasiedlony był pracownikami leśnymi, mieszkały w nim trzy rodziny. Od końca lat dziewięćdziesiątych Dworek ten był opustoszały i powoli ulegał zniszczeniu. Na szczęście pojawił się pewnien zapaleniec i uratował go od ruiny i niepamięci. Tym samym historia tego miejsca ma ciąg dalszy...